Новини

Шановні колеги!

Вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери!

Кожного дня вам доводиться зустрічатися з чужим болем, бідою, стикатися з різними аспектами життя людини.  Саме на вас покладена почесна і відповідальна місія – надавати допомогу, дарувати тепло, увагу, любов тим, хто цього найбільше потребує. 

Шановні працівники служб у справах дітей, через Ваші серця проходять нелегкі долі дітей.  І саме Ви допомагаєте їм долати життєві труднощі, додаєте їм віри і впевненості в завтрашньому дні. Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і далі служать дітям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту дитини.

Тож  від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, безмежного терпіння, натхнення і успіхів у роботі, невичерпного оптимізму та бажання творити добро. Хай у Вашому житті завжди будуть достаток і благополуччя, сімейний затишок і щастя, міцне кохання і віра в краще майбутнє!

Служба у справах дітей облдержадміністрації

Благодійний фонд «Надія Є» за підтримки служби у справах дітей та департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації,  спільно з благодійниками  О Г О Л О Ш У Є –

ОБЛАСНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ РОДИН

«УВАГА ДИТИНІ-УСПІХ КРАЇНІ»

У фестивалі братимуть  участь творчі родини, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

З 4 по 6 червня 2019 р. у м. Житомирі на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, за організації служби у справах дітей облдержадміністрації, відбувся короткостроковий семінар для служб у справах дітей та спеціалістів з питань захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад Житомирської області. Під час роботи обговорено актуальні питання захисту прав та інтересів дітей.

Після проходження курсу навчання всі учасники семінару отримали відповідні посвідчення.

У календарі є багато прекрасних та важливих дат. Проте, без сумніву, є один день, що об’єднує усіх людей, незважаючи на їх віросповідання та національність.
Це – 1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Адже діти – це найдорожче і найцінніше, що є у нас, дорослих! Це наша радість, гордість, надія,наше майбутнє!
Напередотні свята, 29 травня у Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги працівники служби у справах дітей облдержадміністрації влаштували для півтисячі дітей пільгових категорій, які приїхали з різних куточків Житомирської області, справжнє свято. У заході взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти загиблих Героїв Небесної Сотні, діти, батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь в антитерористичній операціїта/або операції Об’єднаних сил, діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
Гостей привітала т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук, яка порадила маленьким людям не поспішати дорослішати та насолоджуватися своїм дитинством, а також побажала гарного настрою та незабутніх вражень від свята. Далі почалась цікава та захоплююча “подорож з Драконом”. Актори показали дітлахам неймовірно цікаву виставу, яка викликала масу позитивних вражень та неймовірних емоцій.
Після вистави усіх маленьких гостей чекали солодкі подарунки та смачна піца.

24 травня 2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути відбулось засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при Житомирській облдержадміністрації. В роботі взяли участь члени ради та запрошені гості – заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей та завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська.

Під час засідання на порядок денний винесено важливі питання, що стосуються різних сфер життя дітей області.

Про стан впровадження інклюзивного навчання в області доповіла начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Шевчук. У контексті вищезазначеного питання виступила завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська, яка розповіла про роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання.  

З доповіддю про роль громади в реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері захисту населення від інфекційних хвороб виступив експерт управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації за напрямом «Педіатрія» Богдан Данко.

Під час розгляду питання організації роботи з сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виступили з доповідями заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей, заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Добровінська та інспектор відділення ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області Інна Бондарчук.

Під час засідання розглянуто питання стану житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. В процесі обговорення вищезазначеної теми виступила начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Пастушенко, а також заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей . Остання доповіла про роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо вирішення питання захисту їх житлових прав.

Впродовж засідання кожне винесене до порядку денного питання обговорено членами Координаційної ради, в результаті чого винесено пропозиції до проекту рішення.

Підсумки роботи підвів голова Координаційної ради з питань охорони дитинства при облдержадміністрації Ярослав Лагута.

21 травня 2019 року в приміщенні Житомирської облдержадміністрації відбувся семінар з питання:” Діяльність органів опіки та піклування по захисту прав дітей”, в роботі якого взяли участь начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад області.

Користуючись нагодою, під час відкриття семінару, т.в.о.начальника обласної служби у справах дітей Наталія Пилипчук привітала іменинників – начальників служб у справах дітей Любарської та Радомишльської райдержадміністрацій, Тетяну Лило та Анастасію Зубленко. Від імені всього колективу побажала їм міцного здоров’я, гараздів у роботі, злагоди, невичерпної енергії та добра.

Впродовж роботи обговорювалось питання розвитку сімейних форм виховання на території області. Також розглянуто питання взаємодії служб у справах дітей області з центрами соціально-психологічної реабілітації дітей щодо здійснення соціального захисту дітей, вихованців закладів. В контексті висвітлення даного питання виступила директор центру соціально-психологічної реалізації дітей “Сонячний Дім” Валентина Сінько.

Т.в.о. начальника служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Наталія Пилипчук
Начальник служби у справах дітей Любарської райдержадміністрації
Тетяна Лило
Начальник служби у справах дітей Радомишльської райдержадміністрації
Анастасія Зубленко
Начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Людмила Пастушенко
Заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Алла Добровінська
Директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей
“Сонячний Дім”
Валентина Сінько

Служба у справах дітей облдержадміністрації долучилася до святкування Дня вишиванки 16 травня 2019 року.


24 квітня 2019 року в приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера відбулася традиційна зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області 2018-2019 н.р.

У 2019 році отримують атестат про загальну середню освіту 171 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Більшість з них планує  продовжити навчання у  студентських аудиторіях, решта – отримати робітничі професії.

Привітати дітей на захід завітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та заступник голови обласної ради Максим Вілівчук.

Всі випускники під час заходу отримали матеріальну допомогу та солодкі подарунки, а після зустрічі були запрошені на святковий обід до закладу «Час поїсти».

Святковий концерт підготовлено силами студентів Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка.

Довідково. На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад перебуває 2998 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В сімейних формах виховання проживає 91,96 % дітей зазначеної категорії, з них 2180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває під опікою, піклуванням.

В регіоні діють 44 дитячих будинки сімейного типу та 182 прийомних сім’ї, в яких виховується 638 дітей.