Новини

01.07.2020 пройшов спільний вебінар служби у справах дітей облдержадміністрації, Житомирського обласного центру соціальних служб та міжнародної неурядової благодійної організації «Lumos» для спеціалістів відповідних підрозділів на місцевому рівні на тему: «Співпраця суб’єктів соціальної роботи щодо забезпечення права дітей на виховання в сім’ї».

Під час вебінару розглянули такі питання:

  • надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Організація підбору кандидатів у сімейні форми виховання та патронат (доповідач – заступник директора-начальник відділу організаційно-правової роботи Житомирського обласного центру соціальних служб Тетяна Піка);
  • створення безпечного та повноцінного розвитку кожної дитини в сім’ї або умовах наближених до сімейних (доповідач – т.в.о. директора служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук);
  • співпраця Благодійного фонду LUMOS з органами опіки та піклування щодо забезпечення права дитини на виховання в сім’ї (доповідач – координатор БФ LUMOS у Житомирській області Наталя Шигонська).

З метою вдосконалення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних органів Національної поліції України щодо забезпечення безпеки та соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема тих, які зазнали жорстокого поводження, сьогодні, 30 червня, відбулася селекторна нарада за участю керівництва Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України, заступників голів облдержадміністрацій, до повноважень яких належать питання забезпечення прав дітей, керівників регіональних служб у справах дітей.

У нараді взяли участь т.в.о. начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук та заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства Служби Алла Добровінська

25 та 26 червня головний спеціаліст Служби у справах дітей облдержадміністрації Лілія Корчемна взяла участь в навчанні І та ІІ групи кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі, яке проводиться на базі Житомирського обласного центру соціальних служб.

Під час роботи проведено інтеактивну бесіду щодо законодавчих засад соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також роз’яснено обсяг повноважень, права та обов’язки прийомних батьків, батьків – вихователів, процедуру здійснення взаємодобору кандидатів та дітей, які потребують влаштування.

Відповідно до спільного листа Міністерства соціальної політики України та Національної поліції України від 01.06.2020 №7828/0/2-20/57 щодо організації конструктивної взаємодії територіальних органів (підрозділів) поліції зі спеціалістами служб у справах дітей, центрів соціальних служб, фахівців із соціальної роботи з питань безпеки дітей, особливо в умовах карантинних обмежень, спричинених поширенням коронавірусної інфекції в області проведено відповідну роботу.

23.06.2020 проведено спільний обласний (за участю служби у справах дітей облдержадміністрації, Житомирського обласного центру соціальних служб, відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області) вебінар на тему: «Про забезпечення виконання Плану спільних дій щодо організації безпечного середовища для дітей»для спеціалістів відповідних підрозділів на місцевому рівні.

Узгоджено і спільно поставлено конкретні задачі щодо оперативної взаємодії в забезпеченні безпеки підростаючого покоління є своєчасне виявлення дітей, які потребують допомоги, та екстреного втручання, затвердження Плану спільних дій Суб’єктів взаємодії щодо захисту дітей від жорстокого поводження, здійснення інших заходів щодо забезпечення їхньої безпеки.

 В області між обласними структурами: службою у справах дітей  облдержадміністрації, управлінням освіти  і науки облдержадміністрації, Житомирським обласним центром соціальних служб, відділом ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області підписаний, затверджений 27.04.2020 «Порядок взаємоінформування щодо дітей, які перебувають у складаних життєвих обставинах, схильні до вчинення правопорушень, є потерпілими від кримінальних правопорушень, перебувають на обліках органів та служб у справах дітей».

Також розглянуто питання дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності: в побуті, на воді, пожежної безпеки, кібербезпеки тощо, особливо у літній період; профілактики скоєння дітьми суїцидів, попередження загибелі дітей від нещасних випадків.

Службою у справах дітей облдержадміністрації організовано роботу служб у справах дітей області, направлено до виконання наказ «Про проведення профілактичних заходів під час літніх канікул».

 25.06.2020 та 26.06.2020 проведено профілактичні заходи в м. Житомирі (Соколовський та Богунський кар’єри) щодо попередження загибелі та травмування дітей, безпечного поводження дітей на воді, відповідального батьківства тощо за участю представників: служби у справах дітей облдержадміністрації, відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області, управління ДСНС в Житомирській області. Подібні профілактичні відпрацювання проводяться місцевими підрозділами вказаних служб по всій області.

4 червня 2020 року відбулась онлайн-наради за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, експертки з ДІ-реформи Ксенії Зубрій, заступниці голови ОДА Віри Рогової, т.в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталії Пилипчук, голів РДА, ОТГ і міст області та регіональних представників фонду Lumos, на якій обговорювалось питання забезпечення прав та інтересів дітей Житомирської області. Зокрема Віра Рогова наголосила, що пріоритетними напрямками у роботі для всієї соціальної сфери області є розвиток сімейних форм виховання та усиновлення.

1 червня 2020 року у кожному районі, місті, об’єднаній територіальній громаді завдяки зусиллям органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських та благодійних організацій відбулися різноманітні святкові заходи.

На свято до вихованців КУ «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради завітав голова обласної державної адміністрації Віталій БУНЕЧКО, який привітав дітей та кожному вручив подарунки. На сьогодні у закладі перебуває 46 дітей, які залишились без батьківського піклування.

Керівники районів, міст, об’єднаних територіальних громад провели зустрічі та відвідали дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, а також дітей соціально незахищених категорій. Подарунки, продуктові та гуманітарні набори отримали близько 3,5 тис. дітей, а також надано матеріальну допомогу на суму майже 70,0 тис. грн.

Батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу родини Щавлінських з м. Новоград-Волинського отримали від міської ради сертифікати на ноутбук і холодильник, а також сертифікат на суму 5,0 тис. грн для придбання телевізора.

Продуктові набори дітям м. Житомира надані Посольством Ізраїлю разом із лідерами Єврейської спільноти та Почесним Консулом Ізраїлю у Західних регіонах України паном Олегом Вишняковим.

Діти м. Бердичева та Бердичівського району отримали продуктові набори від Фонду LUMOS.

Проведено благодійні акції за участюБФ «Фундація Волонтери Без Кордонів», БО «Місія Відродження», БО «Допомога дітям Чорнобиля», ГО «Вітер Надії і Любові», БО «Єлеон», ГО «Сім’я і здоровий спосіб життя», ГО «АвтоЄвросила», групи «Зроби світ добрішим» та інших організацій.

Проводилися конкурси малюнків, квести, спортивні змагання, майстер-класи, пізнавально-ігрові розваги та багато іншого, в тому числі і в он-лайн режимі.

Шановні колеги!

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.

Турбота про кожну дитину, захист її прав, створення гідних умов для її повноцінного розвитку – обов’язок усіх дорослих. Тому саме захист прав дитини є одним з пріоритетних напрямків нашої роботи. Ми підтримуємо дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, а також в державних закладах, намагаємося формувати в них почуття приналежності до єдиної родини українців.

Висловлюємо слова щирої вдячності Вам, хто своєю працею сприяє становленню юного покоління, хто захищає права дітей, забезпечує їх сімейне виховання.

Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним, захищати дітей від гіркоти ранніх розчарувань, оточувати їх турботою і увагою, особливо тих, які залишилися без батьківського піклування, зігрівати їх родинним теплом і любов’ю – наш святий обов’язок.

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту, здійснення задумів та мрій. Нехай щедрість та милосердя примножуються з кожним днем заради дітей, заради майбутнього України. Зі святом вас! 

Дорогі друзі!

Щороку 1 червня ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей всіх дітей, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства, адже не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство.

Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування, любов та тепло рідних сердець.

Не має сумнівів, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління мешканців області.

Бажаємо вам, дорогі юні друзі, міцного здоров’я, щастя, добра, миру. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

Служба у справах дітей облдержадміністрації

Служба у справах дітей Житомирської облдержадміністрації розпочала ряд навчальних вебінарів для спеціалістів служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад області.

Сьогодні 30 квітня спільно із представниками Міжнародного благодійного фонду Lumos в Житомирській області Наталією Шигонською та Олександром Янком, за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, проведено вебінар на тему: «Забезпечення прав дітей, що повернулись із інтернатних закладів, та дітей, що перебувають в альтернативному догляді, у період пандемії COVID-19».

У вебінарі взяли участь представники всіх 44 служб у справах дітей області: 23 ССД райдержадміністрацій, 3 ССД міських рад, 18 ССД об’єднаних територіальних громад.

Під час вебінару було розглянуто наступні питання:

  • Алгоритм дій щодо організації моніторингу сімей з дітьми, що повернулись із інтернатних закладів, та дітей, що перебувають в альтернативному сімейному догляді у період пандемії
  • Взаємодія служб у справах дітей із суб’єктами моніторингу  щодо дітей  в умовах карантину

З метою підготовки спеціалістів, членів робочих комісій для проведення моніторингу дотримання прав та інтересів дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду та виховання дітей області, 25 -26 лютого в м. Житомирі за підтримки Житомирської обласної державної адміністрації проводиться тренінг на тему: «Комплексне оцінювання інтернатних закладів», організований за сприяння Міжнародного благодійного фонду Lumos та співпраці з офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини. Мета тренінгу опрацювати методологію комплексного оцінювання закладів, в яких перебувають діти. До участі у заході запрошені медичні та педагогічні працівники, психологи, представники служб у справах дітей, фахівці із соціальної роботи Житомирської області, які, провівши оцінку потреб дитини, мають надати свої пропозиції щодо забезпечення найкращих інтересів кожної дитини (всього більше 60 учасників). Дякуємо менеджерам проекту ДІ фонду Lumos та учасникам тренінгу за плідну роботу.

Громадською спілкою “Українська мережа за права дитини” спільно із Офіс Омбудсмана України, за підтримки UNICEF Ukraine з 18 по 20 лютого поточного року проведено 3-денний семінар-тренінг для 20 представників служб у справах дітей Житомирської області. На семінарі-тренінгу було детально опрацьовано ті проблемні питання, які виникали під час моніторингових візитів, вивчались методологічні та практичні аспекти роботи служб у справах дітей, опрацьовувались кейси. Акцент був зроблений саме на практичному застосуванні законодавчих актів, причинно-наслідкових зв’язках, які виникають у разі, коли незнання або невірне трактування норм законодавства саме фахівцями служби у справах дітей призводить до порушення прав дитини.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук разом з Міністром соціальної політики Юлією Соколовською 31 січня 2020 року відвідали дитячий будинок сімейного типу в с. Козіївка Коростишівського району. Будинок придбали в грудні минулого року для родини Ободзінських.

За словами Прем’єр-міністра, дитячі будинки сімейного типу — це приклад того, як має бути реформована інтернатна система. Сьогодні в Україні їх існує всього 1153 таких будинків. Завдання місцевої влади на 2020 рік – реалізувати урядову стратегію в цій сфері, і зробити так, щоб перші 10% дітей залишили інтернати та знайшли сім’ї. 

Наразі в області функціонує 41 дитячий будинок сімейного типу та 171 прийомна сім’я, в яких виховують 602 дитини. Минулого року в області створили 4 дитячих будинки сімейного типу у Любарському (2), Хорошівському районах та м. Житомирі, а також 9 прийомних сімей у Бердичівському (2), Житомирському, Коростишівському, Пулинському (2), Романівському, Ружинському районах, м. Житомирі.

19 грудня 2019 року перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко та т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук завітали до вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім».

Діти підготували святкову виставу, Володимир Федоренко привітав дітлахів із Днем Святого Миколая та подарував солодкі подарунки.

Шановні колеги!

Вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівника соціальної сфери!

Кожного дня вам доводиться зустрічатися з чужим болем, бідою, стикатися з різними аспектами життя людини.  Саме на вас покладена почесна і відповідальна місія – надавати допомогу, дарувати тепло, увагу, любов тим, хто цього найбільше потребує. 

Шановні працівники служб у справах дітей, через Ваші серця проходять нелегкі долі дітей.  І саме Ви допомагаєте їм долати життєві труднощі, додаєте їм віри і впевненості в завтрашньому дні. Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і далі служать дітям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту дитини.

Тож  від усієї душі бажаємо Вам міцного здоров’я, безмежного терпіння, натхнення і успіхів у роботі, невичерпного оптимізму та бажання творити добро. Хай у Вашому житті завжди будуть достаток і благополуччя, сімейний затишок і щастя, міцне кохання і віра в краще майбутнє!

Служба у справах дітей облдержадміністрації

Благодійний фонд «Надія Є» за підтримки служби у справах дітей та департаменту культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації,  спільно з благодійниками  О Г О Л О Ш У Є –

ОБЛАСНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ РОДИН

«УВАГА ДИТИНІ-УСПІХ КРАЇНІ»

У фестивалі братимуть  участь творчі родини, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).

З 4 по 6 червня 2019 р. у м. Житомирі на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, за організації служби у справах дітей облдержадміністрації, відбувся короткостроковий семінар для служб у справах дітей та спеціалістів з питань захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад Житомирської області. Під час роботи обговорено актуальні питання захисту прав та інтересів дітей.

Після проходження курсу навчання всі учасники семінару отримали відповідні посвідчення.

У календарі є багато прекрасних та важливих дат. Проте, без сумніву, є один день, що об’єднує усіх людей, незважаючи на їх віросповідання та національність.
Це – 1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Адже діти – це найдорожче і найцінніше, що є у нас, дорослих! Це наша радість, гордість, надія,наше майбутнє!
Напередотні свята, 29 травня у Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги працівники служби у справах дітей облдержадміністрації влаштували для півтисячі дітей пільгових категорій, які приїхали з різних куточків Житомирської області, справжнє свято. У заході взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти загиблих Героїв Небесної Сотні, діти, батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь в антитерористичній операціїта/або операції Об’єднаних сил, діти, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
Гостей привітала т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Наталія Пилипчук, яка порадила маленьким людям не поспішати дорослішати та насолоджуватися своїм дитинством, а також побажала гарного настрою та незабутніх вражень від свята. Далі почалась цікава та захоплююча “подорож з Драконом”. Актори показали дітлахам неймовірно цікаву виставу, яка викликала масу позитивних вражень та неймовірних емоцій.
Після вистави усіх маленьких гостей чекали солодкі подарунки та смачна піца.

24 травня 2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути відбулось засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при Житомирській облдержадміністрації. В роботі взяли участь члени ради та запрошені гості – заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей та завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська.

Під час засідання на порядок денний винесено важливі питання, що стосуються різних сфер життя дітей області.

Про стан впровадження інклюзивного навчання в області доповіла начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Лариса Шевчук. У контексті вищезазначеного питання виступила завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної освіти комунального закладу «Житомирський обласний центр післядипломної педагогічної освіти» Ольга Голентовська, яка розповіла про роль інклюзивно-ресурсних центрів в організації інклюзивного навчання.  

З доповіддю про роль громади в реалізації повноважень органів місцевого самоврядування у сфері захисту населення від інфекційних хвороб виступив експерт управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації за напрямом «Педіатрія» Богдан Данко.

Під час розгляду питання організації роботи з сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виступили з доповідями заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей, заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Добровінська та інспектор відділення ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Житомирській області Інна Бондарчук.

Під час засідання розглянуто питання стану житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. В процесі обговорення вищезазначеної теми виступила начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Пастушенко, а також заступник директора Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Теребей . Остання доповіла про роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щодо вирішення питання захисту їх житлових прав.

Впродовж засідання кожне винесене до порядку денного питання обговорено членами Координаційної ради, в результаті чого винесено пропозиції до проекту рішення.

Підсумки роботи підвів голова Координаційної ради з питань охорони дитинства при облдержадміністрації Ярослав Лагута.

21 травня 2019 року в приміщенні Житомирської облдержадміністрації відбувся семінар з питання:” Діяльність органів опіки та піклування по захисту прав дітей”, в роботі якого взяли участь начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад області.

Користуючись нагодою, під час відкриття семінару, т.в.о.начальника обласної служби у справах дітей Наталія Пилипчук привітала іменинників – начальників служб у справах дітей Любарської та Радомишльської райдержадміністрацій, Тетяну Лило та Анастасію Зубленко. Від імені всього колективу побажала їм міцного здоров’я, гараздів у роботі, злагоди, невичерпної енергії та добра.

Впродовж роботи обговорювалось питання розвитку сімейних форм виховання на території області. Також розглянуто питання взаємодії служб у справах дітей області з центрами соціально-психологічної реабілітації дітей щодо здійснення соціального захисту дітей, вихованців закладів. В контексті висвітлення даного питання виступила директор центру соціально-психологічної реалізації дітей “Сонячний Дім” Валентина Сінько.

Т.в.о. начальника служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Наталія Пилипчук
Начальник служби у справах дітей Любарської райдержадміністрації
Тетяна Лило
Начальник служби у справах дітей Радомишльської райдержадміністрації
Анастасія Зубленко
Начальник відділу з питань соціального захисту, опіки та піклування дітей служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Людмила Пастушенко
Заступник начальника відділу профілактики соціального сирітства та фінансово-господарського забезпечення служби у справах дітей Житомирської облдержадміністрації
Алла Добровінська
Директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей
“Сонячний Дім”
Валентина Сінько

Служба у справах дітей облдержадміністрації долучилася до святкування Дня вишиванки 16 травня 2019 року.


24 квітня 2019 року в приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера відбулася традиційна зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області 2018-2019 н.р.

У 2019 році отримують атестат про загальну середню освіту 171 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Більшість з них планує  продовжити навчання у  студентських аудиторіях, решта – отримати робітничі професії.

Привітати дітей на захід завітали заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та заступник голови обласної ради Максим Вілівчук.

Всі випускники під час заходу отримали матеріальну допомогу та солодкі подарунки, а після зустрічі були запрошені на святковий обід до закладу «Час поїсти».

Святковий концерт підготовлено силами студентів Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка.

Довідково. На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад перебуває 2998 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В сімейних формах виховання проживає 91,96 % дітей зазначеної категорії, з них 2180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває під опікою, піклуванням.

В регіоні діють 44 дитячих будинки сімейного типу та 182 прийомних сім’ї, в яких виховується 638 дітей.